esmaspäev, 13. detsember 2010

Askeldades

Pole juba tükimal ajal blogistama jõudnud, sest nii hämmastav kui see ka ei tundu, on mul viimasel ajal tegemisi rohkem kui neid kajastada jõuan. Ja mis kõige uskumatum, elan aktiivset elu igati saarekeskselt! Mingis mõttes on sest aktiivsest elustki tekkimas omamoodi tore väike rutiin, aga see ei kurna sugugi, vaid annab pigem sellise mõnusa rütmilise elutunnetuse.
Vaba õhtut mul nädala sees hetkel ei eksisteerigi - nädala algul sebin kiirkorras linna vahet erinevail põhjuseil, kesknädal kuulub muusikaliste harrastuste alla - nt tegin just eelmisel reedel teoks oma ammuse soovi- mängisin üle paljude aastate taaskord natuke klaverit. Olen nimelt juba viimased 3-4 kuud üsna sageli unes näinud klavereid või nende mängimist või enesele muretsemist ja nii see soov minus pöörlema hakkas. Reedel võtsin end kokku ja käisin õhtul koolis küsimas, kas võin korraks proovida. Väga ära unustanud ma õnneks midagi polnudki, ainus probleem, et ükski kunagi "kätes" olnud lugu enam ei meenunud ja nooti vaadates vajas bassivõtme lugemine vähake meeldetuletamist ... Meie muusikaõpetaja oli küll nii rahul ja arvas, et saab mind võibolla nüüd "ära kasutama" hakata kui tal vaja nt flöödimängule saatjat. .. Vastasin küll, et pilli mängides tuleb mul alati hirmus lavakramp, aga no vaatame ... Homme on plaanis linnast igal juhul oma kunagised lemmiknoodid kusagilt üles tuhnida!! Ka kandlemäng areneb, küll tasa ja targu, ent siiski areneb!

Nädala teine pool möödub aktiivselt iseennast liigutades - tantsutrennid ja aeroobika käsikäes, rõõm ja energia, mille sealt saan, kaalub üles kõik need hakitud õhtud, vinge tuulega õhtul pimedas toast väljaronimised ja tundide venides vahel pooliku kütmisega jäänud elamine.
Muidu on kah õnneks elus kõik ilusasti korras ja tasakaalus, domineerivad talvised askeldused nagu igapäine lumekoristus (kas teile ka tundub, et lund on juba vähemalt sama palju kui eelmisel talvel?)ja puude tassimine ja ahju all vinduvate, visisevate niiskete puude elulemeelitamine.
Saabuvate jõulude peale on aega mõelda olnud vaid niipalju, et suure üllatusena (mulle) algavad juba homsest igasugused jõulupeod, mis kestavad sel aastal hästi mõnusate väikeste vaheaegadega detsembri lõpuni välja ( kui välja arvata 23. dets, mis tõotab tulla tõelione hullumeelsus - samale päevale on pandud nii kooli- kui valla jõulupidu, mis tähendab, et pole hoo ega hoobi vahet ja järgmisel päeval on toss totaalselt väljas...).
Veel leidsin Kaamoselt huvitava meemi, mis kohe kutsus täitma, aga saan aru, et selleks tuleb natuke aega maha võtta ja rahuliselt asjade üle mõelda. Kavatsen seda teha detsembri teises pooles, kui suuremad askeldused ühel pool ja hingetõmbeaega veidi laiemalt käes.

6 kommentaari:

 1. Kui halud on vastuhakku täis, puista enne süütamist neile peale (ahjus) peotäis jämmet soola. Töötab nagu imerohi :).

  VastaKustuta
 2. Tänan soovituse eest, seda ma ei teadnudki, a proovin kindlasti! :)))

  VastaKustuta
 3. Sesamy, vaat' see on tarkus, mida pole kuulnudki. Juba täna viskan sületäis kuivi halge lumme vettima, et seda kunsti proovida.

  VastaKustuta
 4. Eestlane küll kiitmisega kitsi, aga no ma hetkel lihtsalt ei saa jätta kiitmata, et küll sa jõuad ikka palju:)

  VastaKustuta
 5. Sesamy: ma ei saanudki päris pihta, kas see soolasoovitus oli nali v mitte ( ma pika juhtmega nimelt), aga eile proovisin ära, sest ahi viskas kohe mõnuga suitsu sisse ja... no see soolaga värk igal juhul töötas!! Aga jäin mõtlema, kas need soolkristallid kuidagi korstnale ei mõju pikemas perspektiivis halvasti kui seda nippi jätkuvalt kasutama peaksin!?!

  VastaKustuta
 6. Mae: Mä tänan kiituse ees!! ( eestlastel on ikka kiidusõnu ka, nt vana ütlemine, et kes teeb, see jõuab. :)))
  Hetkel juba toss täitsa väljas sest ringijooksmisest ... a püüan siiski veel viimase jõulueelse nädala vastu pidada....

  VastaKustuta