Teisipäev, 12. jaanuar 2010

Lume hävitustöö

Kõik patravad siin ja seal lume imelisusest ja looduse muinasjutulisusest, siin- kirjutaja isegi on seda aeg-ajalt teinud.
Eile õhtul aga avanes mulle ka selle kena postkaardi teine külg. Toimetasin veel pimeda hakul midagi oma õuel, jäin kuulatama õhtu imelist vaikust kui korraga riivas mu kõrva summutatud ragin ja tugev mütsatus. Ringi vaadates nägin ainult männiokste vahelt üles keerduvat kerget lumepahvakut, kuigi oli täiesti tuulevaikne. Vähem kui paari minuti pärast kostusid täpselt samasugused helid juba pisut teisest suunast. Ja siis ka kolmandast kohast. Kui esimese pahvaku ajal mõtlesin veel, et ju mõni suurem vares või muu lind tõusis puu otsast lendu, aga kui nägin otse enese õuele patsatavat suurt männioksa, sain aru, mis toimub.
Selleaastase tohutu lumekoorma all ei pea puuoksad lihtsalt enam vastu ja murduvad. Njah, olin ju ennegi paaril korral enese õuel mahasadanud oksi märganud ja neid teeradadelt koristanud, aga eile õhtul käis metsas ses osas küll tõeline möll.
Nii et ei maksagi ehk niisama uisa-päisa enam mändide alla uitama minna (ega mul pole sinna küll suuremat parata, mu kodumajake asubki praktiliselt männisalu keskel), aga tjah. Eluohtlikuks võib osutuda, sest need oksad, mille alla sadamise eile oma hooviümbrusest avastasin, ei olnud kaugeltki mingid haledad raod, vaid ikka nii poole käsivarre jämedused tüüakad jändrikud. Kui sellega pähe saad, ei ole nalja natukestki...
Vaesed puud muidugi, tänavune talv räsib neid ikka hoolega, sest kui sellise pilguga nüüd ringi käia, siis märkasin murdunud okste kuhilaid iga paari sammu tagant.
Jah, mis teha- loodusel on igas asjas oma head ja vead. Nagu meilgi.

3 kommentaari:

 1. I wanted to inform You that Your blog has been submitted in my new search engine.

  VastaKustuta
 2. Viimase lausega ütlesid õieti. /loodusel on igas asjas oma head ja vead./
  Kummaline veel, et seesama Loodus "teab" ka inimeste maailma. Võta või meie majandusolukord ja põlluviljade ning metsaandide vahekorda.

  VastaKustuta
 3. Tähelepanu !!!

  minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing
  Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 1 nädal tehing.

  Attention !!!

  my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 1 week transaction.

  VastaKustuta